Skolioza to częsta przypadłość dzieci i dorosłych. Jeśli pojawia się w wieku dojrzałym, zwykle powodowana jest pogorszeniem się stanu kręgosłupa. Schorzenie doprowadza do deformacji postawy i może powodować ból. Przedstawiamy zabiegi sanatoryjne, które pomagają w zwalczaniu dolegliwości, towarzyszących bocznemu skrzywieniu kręgosłupa.

sk ból

1. Balneoterapia

W dolegliwościach związanych ze skoliozą mogą pomóc lecznicze kąpiele. Cenny będzie nie tylko hydromasaż, ale także zabiegi z wykorzystaniem naturalnych wód podziemnych. W Polsce cenione w przeciwdziałaniu problemom z kręgosłupem są źródła siarczkowe, z których znane jest Busko-Zdrój. W tym niewielkim, świętokrzyskim uzdrowisku można podleczyć skoliozę choćby w Medical SPA Słoneczny Zdrój.

2. Krioterapia

Kuracje zimnem złagodzą ból towarzyszący skoliozie. Niska temperatura przyspiesza krążenie krwi i stymuluje możliwości regeneracyjne organizmu. Seans przebiega w specjalnej komorze, w której temperatura wynosi od -150°C do -100°C. Zwykle trwa on od 2-4 minut. Poprawę można zauważyć po odbyciu serii 10 zabiegów.

3. Leczenie dźwiękiem

Technikami fizjoterapii akustycznej stosowanej przy problemach z kręgosłupem są fala uderzeniowa oraz terapia ultradźwiękami. Pierwsza z tych metod polega na wprowadzaniu tkanek w drgania za pomocą fal, które przenoszą energię w bolące miejsca. Dzięki temu szybciej się one regenerują. Co więcej, kuracja hamuje przekazywanie sygnałów bólowych. Nieco inaczej przebiega fizjoterapia za z wykorzystaniem ultradźwięków. Fale działają jak mikromasaż, poprawiając ukrwienie i pobudzając regenerację organizmu.

4. Kuracja impulsami elektrycznymi

Metodą elektroterapii polecaną przy leczeniu problemów z kręgosłupem jest terapia sygnałem pulsacyjnym PST. Kuracja polega na oddziaływaniu na organizm sygnałami pulsacyjnymi przesyłanymi przez pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości. Leczenie pobudza do regeneracji wszystkie tkanki, w tym tak ważne dla kondycji kręgosłupa mięśnie, chrząstki i kości.

5. Kinezyterapia prowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu

W leczeniu skoliozy pomagają także nowoczesne technologie. Systemem cenionym w terapii chorób kręgosłupa jest Tergumed. To sprzęt do ćwiczeń, który nieustannie analizuje stan kręgosłupa pacjenta i informuje fizjoterapeutę o postępach w rehabilitacji. Najnowszy model tego urządzenia znajduje się w Medical SPA Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju.

Więcej na temat leczenia skoliozy na stronie www.slonecznyzdroj.pl